Tájékoztató Egészségtudományi Doktori Képzésről - 2015-2016. tanév

2015-04-22 05:57:02 Hírek Kari hírek

 Felvételi tájékoztató 2015-2016. tanév I. félév

A doktori iskola vezetője: Prof. Dr. Bódis József az MTA doktora egyetemi tanár, rektor Titkárság: Prof. Dr. Sulyok Endre az MTA doktora professor emeritus, szakértő
Szabó Petra ügyvivő szakértő 72/513-678 Prémusz Viktória tudományos segédmunkatárs 72/513-670/690
Cím: 7621 Pécs, Vörösmarty u. 4. Telefon: 72/513-678, 72/513-670/690 Fax: 72/513-645 E-mail: doktoriiskola@etk.pte.hu Honlap: http://ltsp.etk.pte.hu/portal/wp/doktoriiskola/   A jelentkezési lap igénylése: http://ltsp.etk.pte.hu/portal/wp/doktoriiskola/fooldal/letoltheto-dokumentumok/hallgatok-reszere/   A felvételi eljárás díja: 9.000 Ft Jelentkezési időszak: 2015. március 2-2015. május 29. A pályázathoz csatolandó dokumentumok: Jelentkezési lap és mellékletei Kutatási terv Megállapodás témavezetővel A felvétel követelményei és feltételei: A doktori képzésre azok jelentkezhetnek, akik egyetemi/ MSc - MA diplomával és egy idegen nyelvből szerzett legalább B2 komplex általános vagy szakmai, államilag elismert vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgával rendelkeznek. Az önköltséges képzésre jelentkezők felvételéről a beadott jelentkezési lap és mellékletei alapján dönt az Egészségtudományi Doktori és Habilitációs Tanácsa. A felvételt nyert hallgatóinkat írásban értesítjük. A beiratkozás előre láthatóan augusztus végén, személyesen történik (lásd PTE ETK Doktori Iskola SzMSz 1.sz. melléklet: http://ltsp.etk.pte.hu/portal/wp/File/PhDSzabalyzat2015.pdf )   Az értékelés szempontjai: Az önköltséges képzésre jelentkezők felvételéről a beadott jelentkezési lap és mellékletei, az ösztöndíjas képzésre jelentkezők felvételéről a beadott jelentkezési lap és mellékletei, valamint a 2015. június 15-22 között esedékes szóbeli elbeszélgetés alapján dönt az Egészségtudományi Doktori és Habilitációs Tanácsa. A felvételi vizsga várható időpontja: 2015. június 15-22. A felvételi döntés időpontja: 2015. július 10.   Várható keretszám: Állami ösztöndíjas keret: 6-7 fő   Juttatások, költségtérítéssel kapcsolatos információk:   Állami ösztöndíj: 2011. évi CCIV. törvény 114/D. § b) alapján a doktori képzésben részt vevők egy főre meghatározott támogatási normatívája 1 200 000 Ft/év Önköltséges képzés költségtérítési díja: 80.000 Ft/félév   Doktori képzési programok, témák 1. program / PR-1        EGÉSZSÉGTUDOMÁNY HATÁRTERÜLETEI Prof. Dr. Kovács L. Gábor programvezető
  1. program / PR-2        KARDIOVASZKULARIS EGÉSZSÉGTUDOMÁNY Dr. Verzár Zsófia programvezető
  2. program / PR-3        MOZGÁSSZERVI EGÉSZSÉGTUDOMÁNY Prof. Dr. Kránicz János programvezető
  3. program / PR-4        PERINATÁLIS EGÉSZSÉGTUDOMÁNY Prof. Dr. Sulyok Endre programvezető
  4. program / PR-5        REPRODUKCIOS EGÉSZSÉGTUDOMÁNY Prof. Dr. Bódis József programvezető
  5. program / PR-6        ONKOLÓGIA?EGÉSZSÉGTUDOMÁNY Prof. Dr. Kiss István programvezető
PR-6/1 PREVENTIV ONKOLÓGIA Alprogram Prof. Dr. Kiss István alprogram vezető PR-6/2 DIAGNOSZTIKAI KÉPALKOTÁS Alprogram Prof. Dr. Bogner Péter alprogram vezető PR-6/3 GASZTROENTEROLÓGIAI BETEGSÉGEK Alprogram Prof. Dr. Döbrönte Zoltán alprogram vezető
  1. program PR-7          SPORT és EGÉSZSÉGTUDOMÁNY
Dr. Rétsági Erzsébet programvezető Dr. Ács Pongrác társ programvezető   A részletes témakiírások megtalálhatóak:   http://ltsp.etk.pte.hu/portal/wp/doktoriiskola/fooldal/doktori-iskola-phd-programjai/   http://www.doktori.hu/index.php?menuid=116&num=171 Doktori felvételi tájékoztató idegen nyelven http://ltsp.etk.pte.hu/portal/wp/File/PhDCodeEnglish2015.pdf   Prof. Dr. SULYOK Endre az MTA doktora, professor emeritus, Egészségtudományi Doktori Iskola