A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata (a továbbiakban: PTE DOK) által kiírt ösztöndíjrendszer célja a Pécsi Tudományegyetem (a továbbiakban: Egyetem) doktoranduszait két pályázati ciklusban (őszi, tavaszi), három tevékenységi területen támogatni.
E három támogatási terület:
PTE – RENDSZERES SZOCIÁLIS ÖSZTÖNDÍJ
A hallgató szociális helyzetéből adódó havonta folyósított juttatás, megpályázására szemeszterenként van lehetőség.
PTE – RENDKÍVÜLI SZOCIÁLIS ÖSZTÖNDÍJ
A hallgató szociális helyzete váratlan romlásának kiegyenlítésére folyósított egyszeri juttatás.
PTE – INTÉZMÉNYI, SZAKMAI, TUDOMÁNYOS ÖSZTÖNDÍJ
A tantervi követelményeken túlmutató, kiemelkedő tudományos, művészeti és sporttevékenységet végző hallgatók részére, pályázat alapján, egy szemeszter idejére, havonta folyósított juttatás.
PTE – ESÉLYEGYENLŐSÉGI PÁLYÁZAT
A pályázat célkitűzése, hogy minél több szociálisan rászoruló hallgató kollégiumi díját átvállalja az egyetem. A pályázatokat azok a hallgatók nyújthatják be, akik elnyerték az adott évben a kollégiumi elhelyezést. A pályázatokat az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) tisztviselője bírálja el a Térítési és Juttatási Szabályzat 2/1. mellékletében lefektetett szempontrendszer alapján.
A felsőbb évesek minden évben a tavaszi szemeszter végén, az elsőévesek pedig augusztus elején pályázhatnak, tanulmányi eredmény vagy szociális helyzet alapján.
A felsorolt lehetőségek közül mindegyiket megpályázhatják az államilag támogatott képzésben részvevő PhD hallgatók, a kollégiumi férőhelyet az önköltségesek is igényelhetik. Minden pályázattípus a PTE ETK HÖK DJKB irodán adható le, kivéve az Esélyegyenlőségi Pályázatot, mert az az EHÖK hatáskörébe tartozik.
PTE – ÁTÜTŐ TEHETSÉGEK Ösztöndíj (A PTE Tehetséggondozási Csoport által meghirdetett ösztöndíj)
PÉCS – POLGÁRMESTERI ÖSZTÖNDÍJ
Jogosultak a teljes idejű, nappali tagozatos képzésre beiratkozott, pécsi állandó lakhellyel rendelkező, magyar állampolgárságú vagy Pécs valamely testvérvárosában állandó lakhellyel rendelkező magyar nemzetiségű hallgatók.
A Campus Mundi program célja a felsőoktatás minőségének javítása – különös tekintettel a foglalkoztathatóságra -, valamint a magyarországi felsőoktatási intézmények nemzetközi szerepének, elismertségének növelése. A projekt a nemzetközi hallgatói mobilitás elősegítését, illetve a hazai felsőoktatási intézmények nemzetközisítésének támogatását szolgálja.
Az Európai Közösség Egész életen át tartó tanulás keretprogramjának része, melynek fő célja a felsőoktatásban résztvevő hallgatók, oktatók és adminisztratív személyzet nemzetközi mobilitásának támogatása. Külföldi tanulmányutak és szakmai gyakorlatok folytatásához az ERASMUS jelenleg a legnépszerűbb csereprogram.
TKA STIPENDIUM HUNGARICUM / TPF STIPENDIUM HUNGARICUM
TKA MAGYAR ÁLLAMI EÖTVÖS ÖSZTÖNDÍJ
MÖB ÁLLAMKÖZI ÖSZTÖNDÍJAK I. (Hosszú, rövid tanulmányutak, kutatóutak, nyári egyetemek)
VA VISEGRAD OUT-GOING SCHOLARSHIP/ VF VISEGRAD OUT-GOING SCHOLARSHIP
KÜLFÖLDI ÖSZTÖNDÍJ LEHETŐSÉGEK – PTE SZERZŐDÉSEK ALAPJÁN
Pályázatfigyelő honlapok
PTE által ajánlott külföldi ösztöndíjak és pályázati lehetőségek
MOHA Mindent az Oktatásról Hallgatóknak
Ösztöndíjfigyelő – Ösztöndíjak Ausztriába, Németországba és Svájcba