MedPECS 2020 16-17th of October 2020

2020. AUGUSZTUS 6. Hírek Kari hírek

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata az idei évben harmadik alkalommal rendezi meg a „MedPECS2020 – Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences” elnevezésű tudományos konferenciát


Rendezvényünk kiemelt célja, hogy lehetőséget nyújtson az orvos-, egészség-, és gyógyszertudományi területeken végzett kutatási eredmények bemutatására szakmailag elismert kutatók által vezetett szekcióüléseken előadás vagy poszter prezentáció formájában. A konferencia lehetőséget biztosít a szakmai kapcsolatok ápolására és új együttműködések kiépítésére, továbbá az előadói és vitakészség fejlesztésére.  

Az idei évben először, a résztvevők különböző workshopok keretein belül nyerhetnek betekintést a Pécsi Tudományegyetemen zajló innovatív, az említett tudományterületekhez kapcsolódó munkába, amely eredményeképpen új készségeket és ismereteket sajátíthatnak el. Mindemellett célunk, hogy az eseményen részt vevő fiatal kutatók és doktoranduszok megismerhessék a tudományos gondolkodás és kutatói életforma sajátosságait és kihívásait egy ehhez kapcsolódó plenáris előadás keretei között. 

 

A konferencia tervezett időpontja: 2020. október 16-17. (péntek, szombat) 

A konferencia helyszíne: Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.) 

A konferencia hivatalos nyelve: angol 

A részvétel ingyenes!

A konferencia honlapja: http://phdpecs.hu/rendezveny/medpecs20/?l=en

Regisztráció és absztraktbeküldés határideje: 2020. szeptember 11.

 

The Doctoral Student Association of the University of Pécs (PTE DOK) is proud to organize its multidisciplinary scientific event, the Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences (MedPECS 2020) for the third time.

The key intention of our annual conference is to provide a good opportunity for doctoral students and young researchers to exchange knowledge and ideas by giving and listening to scientific presentations. The event seeks to create a platform for establishing new and strengthening existing collaborations. With great delight, we invite Hungarian and foreign PhD and gradual students from the fields of medical, health, and pharmaceutical sciences to join us at „MedPECS2020” where you will have the opportunity to present your research in oral or poster sessions and improve your public speaking, fundamental debating and argumentative skills.

 

Date of the conference: 16 -17th of October 2020

Conference venue: Szentágothai Research Centre (Pécs, Ifjúság Str. 20.)

Registration and abstract submission deadline: 11th of September 2020

Official language of the conference: English

The registration and attendance at the online conference is FREE!

Conference webpage: http://phdpecs.hu/rendezveny/medpecs20/

 

We hope to inspire a number of young scientists and look forward to discussing ideas, new research outcomes in this international forum.

 

Should you need any further information, do not hesitate to contact us at info.medpecs@pte.hu!