Fulbright Posztgraduális és Posztdoktori ösztöndíjak

2016-05-10 08:29:52 Hírek Kari hírek

Kedves Kollégák!

Örömmel értesítjük, hogy az ebben az évben is meghirdetésre került Fulbright Posztgraduális Ösztöndíjakat PhD fokozat megszerzéséhez kapcsolódó kutatásra (Visiting Student Researcher) is meg lehet pályázni. Az ösztöndíjak a 2017-2018-as tanévre szólnak (6-9 hónap), pályázni bármely tudományterületen vagy művészeti ágban lehet, az Egyesült Államok bármelyik egyetemére. Pályázat beadási határidő: 2016. május 23.

Az ösztöndíj-csomag az alábbi tételekből áll össze: Havi ösztöndíj (szállás, megélhetés költsége), kezdeti anyagi támogatás (egyszeri összeg), szakkönyvvásárlási és kutatási támogatás (egyszeri összeg), kiutazó családtagoknak adható hozzájárulás, tandíjtámogatás, repülőjegy, egészségügyi- és baleset biztosítás.

További információ és online jelentkezés: http://www.fulbright.hu/posztgradualis-hallgatoi-osztondijak/

A Fulbright Posztdoktori kutatói/oktatói ösztöndíjak beadási határideje 2016. október 10. Alapfeltétel a pályázott témában 2016. december 1-ig megszerzett PhD/DLA oklevél és az amerikai akkreditált intézmény meghívólevele.

Bővebb információ: http://www.fulbright.hu/