Conference 2020 - Subotica

2020. MÁJUS 18. Hírek Kari hírek

Tisztelt Kolléga!

 

Örömmel értesítjük, hogy a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar idén októberben is megrendezi nemzetközi tudományos konferenciáját (Nemzetközi Interdiszciplináris Tudományos Konferencia, Nemzetközi Tudományos Módszertani Konferencia és IKT az oktatásban Nemzetközi Tudományos Konferencia).


A konferencia témája: AZ ÚJ NEMZEDÉKEK ÉRTÉKRENDJE, azonban más, az oktatáshoz kapcsolódó kutatások közlését is szívesen fogadjuk. Bővebb információkat ezzel kapcsolatban az alábbi linken találnak: http://magister.uns.ac.rs/conf/

A sikeres regisztráció érdekében kérjük a szerzőket, hogy amennyiben a program kéri, ne hagyják ki a Google biztonsági lépéseit, ellenkező esetben a regisztrációs űrlapot nem véglegesíti és nem továbbítja a rendszer.

 

Amennyiben nem szeretne a jövőben a Tanítóképző híreiről értesülni, küldjön egy „leiratkozás” tárgyú válaszlevelet erre a címre.

 

Tisztelettel:
A konferencia szervezőbizottsága

 

Dear Colleague,

 

We are pleased to invite You to attend our International Scientific Conference (International Interdisciplinary Scientific Conference, International Methodological Scientific Conference, International Conference on ICT in Education) organized by the University of Novi Sad Hungarian Language Teacher Training Faculty in October. The theme of the conference is VALUE SYSTEM OF YOUNGER GENERATIONS, however other topics related to education are also welcome. For further information, please, click on the following link: http://magister.uns.ac.rs/conf/

For a successful conference registration, authors are highly requested not to ignore the Google security steps otherwise the registration will be incomplete.

 

If you do not want to receive any more emails about Hungarian Language Teacher Training Faculty, please send a reply to this address with the subject line “Unsubscribe” 

 

Best regards:
Conference Organising Committee