Doktori fokozatot szerzettek és habilitáltak 2018

Ph.D fokozatszerzés

2017. december 11-én Leidecker Eleonóra sikeresen megvédte „Fizikai aktivitás hatása a mozgatórendszerre és talpi nyomásviszonyokra” című Ph.D értekezését.

Programvezető: Prof. Dr. Kránicz János

Témavezető: Prof. Dr. Kránicz János

A PTE EDB 2018. január 23-i ülésén elfogadta.

2017. december 12-én Kaj Mónika sikeresen megvédte „Maximális oxigénfelvevő-képesség becslési módszereinek keresztvaliditási vizsgálata magyar iskoláskorú gyerekeken” című Ph.D értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Wilhelm Márta

A PTE EDB 2018. január 23-i ülésén elfogadta.

2018. február 16-án Bánfai Bálint sikeresen megvédte „Mikor kezdjük el? – Elsősegélynyújtással kapcsolatos nevelési program hatékonyságának felmérése óvodában és általános iskolában” című Ph.D értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Betlehem József

A PTE EDB 2018. március 13-i ülésén elfogadta.

2018. május 30-án Zrínyi Zita sikeresen megvédte „Fogamzásgátló hatóanyag-maradványok által kiváltott szomatikus és molekuláris változások gerinctelen és gerinces vízi tesztállatokon” című Ph.D értekezését.

Programvezető: Prof. Dr. Kiss István

Témavezető: Dr. Pirger Zsolt

A PTE EDB 2018. október 9-i ülésén elfogadta.

2018. június 21-én Nagy Ádám sikeresen megvédte „A glioblastoma molekuláris osztályozása” című Ph.D értekezését.

Programvezető: Prof. Dr. Kiss István

Témavezető: Prof. Dr. Kálmán Bernadette

A PTE EDB 2018. október 9-i ülésén elfogadta.

2018. június 21-én Melczer Csaba sikeresen megvédte „Szívelégtelen betegek fizikai aktivitásának telemetriás utánkövetése a szívelégtelenség progressziójának becsülhetőségére való tekintettel” című Ph.D értekezését.

Témavezető: Dr. Ács Pongrác, Dr. Oláh András

A PTE EDB jóváhagyására vár.

Habilitáció

2017. december 7-én Dr. Kriván Gergely habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Új szemlélet a veleszületett immunhiányos betegségek kezelésében

Egyesített Szent István és Szent László Kórház

A PTE EHHB 2018. január 15-i ülésén elfogadta.

2018. május 3-án Dr. Endrei Dóra habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Klinikai és gazdasági evidenciák az intézményi menedzsment döntéshozatalában

Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ

A PTE EHHB 2018. június 19-i ülésén elfogadta.

2018. május 4-én Dr. Baji Petra habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Biológiai terápiához való hozzáférés és preferenciák gyulladásos bélbetegségekben

Munkahelye:

Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar Egészségügyi Közgazdaságtan Tanszék

A PTE EHHB 2018. június 19-i ülésén elfogadta.

2018. május 11-én Rápoltiné dr. Keresztes Csilla habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Változások a magyar orvosi/egészségügyi nyelvben: nyelvi hatások, jelenségek vizsgálata; a szaknyelvművelés célja és lehetőségei

Munkahelye:

Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoport