MedPECS2021 konferencia / MedPECS2021 conference

2021. FEBRUÁR 24. Hírek Egyetemi hírek

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata az idei évben negyedik alkalommal rendezi meg a „MedPECS2021 – Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences”elnevezésű tudományos konferenciát. 

The Doctoral Student Association of the University of Pécs (PTE DOK) is proud to organize its multidisciplinary scientific event, the Medical Conference for PhD Students and Experts of Clinical Sciences (MedPECS 2021) for the fourth time.
 


Rendezvényünk kiemelt célja, hogy lehetőséget nyújtson a különböző orvos-, egészség-, és gyógyszertudományi területeken végzett kutatási eredmények bemutatására szakmailag elismert kutatók által vezetett szekcióüléseken előadás vagy e-poszter prezentáció formájában. A konferencia kiváló alkalom szakmai kapcsolatok ápolására és új együttműködések kiépítésére, az előadói és vitakészség fejlesztésére. 

Az idei konferencia programjában kiemelt figyelmet szentelünk olyan tudományos munkáknak, amik a SARS-CoV-2vírus okozta fertőzés és a betegség kezelésével, megelőzésével, a szövődményekkel, valamint a pandémia társadalmi és gazdasági hatásaival foglalkoznak. Biztatunk mindenkit a témához kapcsolódó kutatási eredmények bemutatására! 

 

A konferencia tervezett időpontja: 2021. május 15. (szombat) 

A konferencia helyszíne: Microsoft Teams (online) 

A konferencia hivatalos nyelve: angol 

A konferencia honlapja: MedPECS21 (phdpecs.hu)

A részvétel ingyenes, azonban a honlapon keresztül szükséges regisztrálni, és a tudományos absztraktok feltöltésére is weboldalunkon van lehetőség. 

Regisztráció és absztraktbeküldés határideje: 2021. április 9. 

Kérdés esetén állunk szíves rendelkezésére az alábbi címen: info.medpecs@pte.hu 

 

 

The main goal of the Conference is to create a platform and provide a good opportunity for doctoral students to exchange ideas, give scientific presentations, and also strengthen personal and professional networks.

Date of the conference: 15th of May 2021 (Saturday)
Online conference platform: Microsoft Teams

Conference webpage: http://phdpecs.hu/rendezveny/medpecs21/

Registration and abstract submission deadline: 9th April 2021

Deadline for poster presentation submission (via e-mail to info.medpecs@pte.hu ): 30th April 2021

Acceptance notification: 19th of April 2021


This year, the scientific program is redesigned to emphasise all fields related to the COVID-19 outbreak, including topics about management, treatment, prevention, complications, and its social and economic impacts. We encourage everyone to present their related research findings at our event.

 
We are pleased to invite PhD and undergraduate students from the fields of medical, health, and pharmaceutical sciences to the online 'MedPECS 2021' where you will have the opportunity to present your research in oral or e-poster sessions.


In case you need any further information, do not hesitate to contact us at info.medpecs@pte.hu!