Doktori fokozatot szerzettek és habilitáltak 2015

Ph.D. fokozatszerzés

*2015. május 18-án Girán János sikeresen megvédte a „Pécs Megyei Jogú Város egészségképének változása 1994. és 2012. között” című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Kiss István

A PTE EDB 2015. június 2-i ülésén elfogadta.

*2015. május 21-én Kránicz Rita sikeresen megvédte a „Kórházpedagógusok tanóráinak interakciós mintázata” című Ph.D. értekezését.

Társ témevezető: Dr. Boronkai Dóra

A PTE EDB 2015. június 2-i ülésén elfogadta.

*2015. június 22-én Hock Márta sikeresen megvédte a „Postmenopausális nők életminősége izomerővesztéssel járó állapotokban. A fizioterápia intervenciós lehetőségei” című Ph.D. értekezését.

Programvezető: Prof. Dr. Bódis József

Témavezető: Prof. Dr. Bódis József

Társ témevezető: Dr. Garai János

A PTE EDB 2015. október 6-i ülésén elfogadta.

*2015. június 23-án Armbruszt Simon sikeresen megvédte „A kokain- és amfetamin regulált transzkript peptid expressziójának életkorfüggő változásai patkányok táplálékfelvételét szabályozó agyi régióiban” című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Figler Mária

Társ témavezető: Dr. Ábrahám Hajnalka

A PTE EDB 2015. október 6-i ülésén elfogadta.

*2015. június 23-án Zádori Péter dr. sikeresen megvédte „Komputertomográfiás képalkotás speciális felhasználása a humán paleoradiológia területén” című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Repa Imre

A PTE EDB 2015. október 6-i ülésén elfogadta.

*2015. július 1-én Sárkányné Lőrinc Anita sikeresen megvédte „A családorvos – akut beteg kommunikáció nyelvészeti vonatkozásai” című Ph.D értekezését.

A PTE EDB 2015. október 6-i ülésén elfogadta.

*2015. szeptember 21-én Németh Timea sikeresen megvédte „The intercultural impact of the Erasmus Programme on Hungarian students, with special regard to students of medicine and health care” című Ph.D értekezését.

Társ témavezető: Dr. Trócsányi András

A PTE EDB 2015. október 6-i ülésén elfogadta.

*2015. november 10-én Papp Renáta dr. sikeresen megvédte „A kardio-cerebrovaszkuláris betegségek prevenciós lehetőségei a háziorvosi rendszerben – szervezési és finanszírozási modellek kutatás-fejlesztése, értékelése” című Ph.D értekezését.

Programvezető: Dr. Verzár Zsófia

Témavezető: Dr. Balogh Sándor

A PTE EDB 2015. december 1-i ülésén elfogadta.

*2015. december 1-én Stánitz Éva dr. sikeresen megvédte A „Mikro RNS-expressziók vizsgálata nyelőcső-és gyomordaganatokban” című Ph.D értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Kiss István

A PTE EDB 2016. február 2-i ülésén elfogadta.

*2015. december 14-én Kopcsányi Gábor dr. sikeresen megvédte A „Szájpadhasadékos betegeken végzett gyermekkori tympanoplasticák eredményeinek retrospektív elemzése. Az elmúlt 24 év tapasztalatai” című Ph.D értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Pytel József

Társ témavezető: Dr. Lujber László

Habilitáció

* 2015. május 6-án Dr. Veszprémi Béla habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Magzati fejlődési rendellenességek diagnosztikája, kezelése, előfordulásukat befolyásoló tényezők

Munkahelye: Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szülészet-Nőgyógyászati Klinika (Pécs)

A PTE EHHB 2015. június 8-i ülésén elfogadta.

* 2015. május 12-én Dr. Tóth László habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

A kognitív stratégiák hatása az érzelemszabályozásra: új lehetőségek a mentális egészség elérésében és megtartásában

Munkahelye: Testnevelési Egyetem Pszichológia Tanszék (Budapest)

A PTE EHHB 2015. június 8-i ülésén elfogadta.

2015. szeptember 22-én Dr. Bruch, Harald-Robert habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Cancer information by physicians in Western versus Eastern Europe

Munkahelye: University Hospital Bonn oktatója és szakorvosa (Bonn, Németország) / Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanára (Pécs)

A PTE EHHB 2015. november 16-i ülésén elfogadta.

2015. december 1-én Dr. Brodszky Valentin habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

A betegek egészséggel összefüggő életminőség és várható életkorral kapcsolatos jövőbeli várakozásai

Munkahelye: Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)

A PTE EDB 2016. február 2-i ülésén elfogadta.

2015. december 9-én Dr. Juhász Árpád habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Nyelőcsőbetegségek multidiszciplináris kezelése

Munkahelye: Markusovszky Egyetemi Oktató Kórház (Szombathely)

A PTE EDB 2016. február 2-i ülésén elfogadta.

2015. december 10-én Dr. Tar Ildikó habilitációs eljárását sikeresen megvédte.

Tudományos előadásának címe:

Idegennyelv-tanulási stratégiák a felsőoktatásban (nyelvi szorongás, tanítási tapasztalatok, felmérések, fejlesztési lehetőségek)

Munkahelye: Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdálkodástudományok Centruma, Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Kar Gazdasági Szaknyelvi Kommunikációs Intézet (Debrecen)