Doktori fokozatot szerzettek és habilitáltak 2007

Ph.D. fokozatszerzés

* 2007. december 12-én Dr. Sebestyén Andor sikeresen (96%) megvédte „A combnyaktörés betegség-teher vizsgálata orvosi-szakmai, népegészségügyi és finanszírozói szempontok integrálásával” című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Ember István

A PTE EDHT 2008. február 12-i ülésén elfogadta.

* 2007. június 11-én Dr. Nyul Zoltán sikeresen (94%) megvédte „A perinatalis időszak víz- és elektrolytforgalmának, valamint az újszülöttek urogenitalis tractusának állatkísérletes és klinikai vizsgálata” című Ph.D. értekezését.

Programvezető: Prof. Dr. Sulyok Endre

Témavezető: Prof. Dr. Sulyok Endre

A PTE EDHT 2007. június 20-i ülésén elfogadta.

* 2007. április 19-én Dr. Hadjiev Janaki sikeresen (100%) megvédte „Enhancement of treatment options in locally advanced cervical cancer with the use of multiple channel, adjustable applicator system for MR image guided brachyterapy” („Több csatornás, változtatható beállítású applikátor eszköz alkalmazása MR kép alapú vezérelt brachyterápia hatékonyságának fokozására lokálisan előrehaladott cervix tumor kezelésében”) című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Bódis József

A PTE EDHT 2007. május 3-i ülésén elfogadta.

* 2007. január 19-én Dr. Boncz Imre sikeresen (100%) megvédte „Népegészségügyi problémák és programok egészségbiztosítási és egészség-gazdaságtani vonatkozásai” című Ph.D. értekezését.

Témavezető: Prof. Dr. Ember István

A PTE EDHT 2007. január 30-i ülésén elfogadta.

Habilitáció

* 2007. szeptember 11-én Dr. Gulácsi László habilitációját tantermi és tudományos előadások keretében sikeresen megvédte.

Tudományos előadás címe:

Az egészség-gazdaságtani elemzések szerepe az egészségpolitika és a finanszírozási döntések szempontjából

Munkahely: Budapesti Corvinus Egyetem, Egészségügyi Gazdaságtani és Technológiaelemzési Kutatóközpont, Közszolgálati Tanszék

* 2007. április 5-én Dr. Skrabski Árpád habilitációját tantermi és tudományos előadások keretében sikeresen megvédte.

Tudományos előadás címe:

A magyar népesség korai egészségromlásának háttértényezői.

Munkahely: Apor Vilmos Katolikus Főiskola, 2600 Vác Konstantin tér 1-5

* 2007. február 9-én Dr. Harangi Ferenc András habilitációját tantermi és tudományos előadások keretében sikeresen megvédte.

Tudományos előadás címe:

Atópiás dermatitis gyermekkorban. Prevalencia, provokáló tényezők, költségteher

Munkahely: Baranya Megyei Kórház, Kerpel-Fronius Ödön Gyermek-Egészségügyi Központ

* 2007. február 9-én Dr. Szabó László habilitációját tantermi és tudományos előadások keretében sikeresen megvédte.

Tudományos előadás címe:

Vizelet áramlási zavarok diagnosztikája, kezelése.

Munkahely: II. Gyermekosztály Nefrológia-Hypertonia-Urodinámia, Gyermek Eü. Kp., BAZ. m. Kórház Miskol